Tiszafüred  18.9  •  9.9 kn

Mályi-tó  14.6  •  11 kn

2024. március 29., péntek

Paul Goodison – Frithjof Kleen nyerte az idei Star Sailors League Döntőjét

December negyedike és kilencedike között rendezték meg a Bahamákon Nassau – ban a Star Sailors League 2017 évi döntőjét. A nevezési lista elég impozáns volt, ahogy már korábbi cikkünkben is írtuk (http://www.compassmagazin.hu/nemzetkozi/megvan-a-teljes-nevezesi-lista-a-star-sailors-league-dontojenek-3868/ ).

A verseny a selejtezőfutamokkal kezdődött, amiből összesen tizenegyet sikerült rendezni. Az „öreg” Star – osok közül Paul Cayard többször is megvillant futamgyőzelmekkel. A tavalyi győztes Mark Mendelblatt címvédőhöz mérten több futamot is nyert. A Star – os újoncok közül az angolok szerepeltek talán a legjobban a selejtezőkben, mert a Nacra – s Ben Saxton és az Olimpiai Bajnok és kétszeres Moth Világbajnok Paul Goodison is nyert futamokat a selejtezőkben. Az olaszok sem maradtak el Diego Negri – ék és Fracesco Bruni – ék is tudtak azért futamot nyerni. A selejtezőket végül Mendelblatt – ék nyerték így ők már egyből résztvevőivé váltak a négyes döntőnek. Második lett Robert Scheidt, akinek a helye így a hathajós elődöntőben volt biztosított. A negyeddöntőbe a selejtezőkben 3 – 10 – ig végzett egységek kerültek nevezetesen:

Nergi / Lambertenghi     Cayard / Trinter

Goodison / Kleen           Rohart / Ponsot

Buhl / Koy                     Kusznierewicz / Zycki

Saxton / Mitchell            Bruni / Colaninno

A negyeddöntő nyolc hajójából öt ment tovább az elődöntőbe, ahol már Robert Scheidt várta őket. A három kieső Diego Negri, Ben Saxton és Francesco Bruni volt utóbbi korai rajtos volt a futamban. Az elődöntőben feleződött a mezőny megint. Ezt a futamot Robert Scheidt nyerte, második lett a negyeddöntőt nyerő Paul Goodison és harmadik a francia Xavier Rohart, így Mendelblatt – al kiegészülve ki is alakult a döntő mezőnye. A döntőben végig nagy csatákat lehetett látni főleg a hátszelek tartogattak izgalmakat. A befutó szakaszon a vezető Paul Goodison és Robert Scheidt között egy pillanatra sem volt nagyobb a távolság 20 – 25 méternél. Scheidt végig agresszívan támadott és a befutó előtt pár pillanatra vezetett is néhány méterrel, de végül Goodison – ék sikeresen visszavették a vezetést a befutóra. Az idei Star Sailors League Döntőjét végül Paul Goodison és Frithjof Kleen nyerte, második lett Robert Scheidt / Henry Boening. Mark Mendelblatt / Brian Faith tavalyi győzelmük után idén a harmadik hellyel kellett beérjék. Negyedik lett Xavier Rohart / Pierre – Alexis Ponsot.